KocaeliÜniversitesi Merkez Yerleşkesi
41KOCAELİ

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ YERLEŞKESİ VE KAMPÜSLERİ

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ MERKEZ KAMPÜS - UMUTTEPE YERLEŞKESİ : Kocaeli merkez kampüsü Umuttepe Yerleşkesine taşınmıştır. Umuttepe Kampüsüne toplu taşıma araçları şehiriçinden geçerek gitmektedirler. Yurdumuzun sadece iki yüz metre ötesinde bulunan duraktan merkez kampüse ulaşım mümkündür.

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ MERKEZ KAMPÜS - ANITPARK YERLEŞKESİ : Anıtpark yerleşkesi yurdumuza olduka yakın bir konumdadır. Yürüme mesafesi beş dakikadan azdır. Terasımızdan Anıtpark Yerleşkesini görmek mümkündür. Yurdumuza göre kuzey batıda yer almaktadır.

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ DİĞER YERLEŞKELER : Çilek Kız öğrenci yurdu mevki olarak D100 yolu üzerinde yer almaktadır. Bu nedenle tüm ilçe ve kasabalardan gelen minibüs ve otobüslerin güzergahında yer almaktadır. Yurttan çıkar çıkmaz Hereke, Körfez, Gebze araçlarına binebilirsiniz. 42 Evler Tren istasyonunun tam karşısında yer almaktayız. Yürüme mesafesi 5 dakikadan az. Arslanbey ve Köseköy arabaları da yolun hemen karşısından geçmektedir. Hemen her kampüse tek araç kullanarak ulaşabilme imkanı vardır.

Kısaca belirtmek gerekirse merkez kampüsüne yürüme mesafesi olarak 5 dk. uzaklıktayız. Winsan kampüsüne yürüyerek 15 dk. araçla 5 dk. mesafedeyiz.Umuttepe kampüsüne araçla 20 dk. lık mesafedeyiz. Tüm kampüslere yurttan yürüyerek 3 dk. mesafede otobüs duraklarına varabilirsiniz. Aşağıda yurdumuzun terasından çekilmiş merkez kampüsün resmi yeralmaktadır.

KocaeliÜniversitesi Merkez Yerleşkesi